eBenzin: Güncel sanattan alternatif medyaya, foto röportajdan günlük izlenimlere kadar geniş bir alanı kapsayan, peryodik olarak yayımlanan e-zine.
Teknik not: Şu anda eBenzin'in "çıplak" versiyonunu görüyorsunuz. Kullandığınız tarayıcı, Cascading Style Sheets (CSS) teknolojisini desteklemiyor ya da bu özellik iptal edilmiştir. Merak ediyorsanız, tavsiye ettiğimiz tarayıcı, tabii ki Mozilla Firexof'tur.

eBenzin.com, Sayı:1, 2006

Profil: Ari Alpert

Museum School of Fine Arts (1996-99) çıkışlı genç Ari, Boston, New York, İstanbul gibi metropollerin sokaklarında veya muhaliflerin takıldığı mekanlarda açtığı kişisel sergilerle, icra ettiği DJ performanslarıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Müzik ve grafik çalışmalarına, 2001'den beri Osman Productions adı altında devam ediyor.Bu sayfadaki içeriği görüntülemek için Adobe Flash Player
yazılımının güncel versiyonu gereklidir.

Ücretsiz olarak yükleyin.

Eğer bilgisayarınızda Flash Player'ın kurulu olduğunu düşünüyorsanız,
sayfayı tekrar görüntülemek için tıklayın.

"Okul yıllarımdan beri, ahşap ve linol oyarak gravur yapıyorum. Son yıllarda daha pop, yorucu olmayan imajlar üzerine yoğunlaştım. Kontrastı yüksek, mesajı açık bu imajları sticker yada türlü baskı teknikleri kullanarak çoğaltıp, insanların kafasında iz bırakacak şekilde sergilemeye çalışıyorum. Shepard Fairey'den ve onun California'da başlatıp stickerlarla ve baskılarla yaydığı "Obey the Giant" imajından etkilendim. Bu imaja bıyık ekleyerek ve adını Osman olarak değiştirerek buraya uyarladım ve İstanbul'a taşıdım. Her gün tekrar tekrar maruz bırakıldığımız, kafamıza yerleştirilen imajlara karşılık, kendi imajlarımı başka yöntemler kullanarak insanların kafasında sabitlemeye çalışıyorum. Mesleki anlamda da bir grafiker olarak ürettiğim imajlarda, yine kendi estetiğimi kullanıyorum."

Ari'nin kişisel sitesi:
www.discjockeyari.8m.com