eBenzin: Güncel sanattan alternatif medyaya, foto röportajdan günlük izlenimlere kadar geniş bir alanı kapsayan, peryodik olarak yayımlanan e-zine.
Teknik not: Şu anda eBenzin'in "çıplak" versiyonunu görüyorsunuz. Kullandığınız tarayıcı, Cascading Style Sheets (CSS) teknolojisini desteklemiyor ya da bu özellik iptal edilmiştir. Merak ediyorsanız, tavsiye ettiğimiz tarayıcı, tabii ki Mozilla Firexof'tur.

eBenzin.com, Sayı:2, 2006

Profil: Kop-ArtBu sayfadaki içeriği görüntülemek için Adobe Flash Player
yazılımının güncel versiyonu gereklidir.

Ücretsiz olarak yükleyin.

Eğer bilgisayarınızda Flash Player'ın kurulu olduğunu düşünüyorsanız,
sayfayı tekrar görüntülemek için tıklayın.

Kop-Art, en geniş anlamıyla bir sanat hareketidir. Bu, bir giysinin tasarımından, grafik/video-art çalışmalara, kavramsal enstelasyonlardan p(art)i-performanslara uzanan bir çizgi anlamına geliyor. Kop-Art, 2000 yılında Gamze Fidan ve Cansu Aybar tarafından bir çizgi-bant tasarım-fikri olarak doğdu. Geçen altı yıl zarfında New York-İstanbul arasında geniş gel-gitler yaptı. Kop-Art, yaratıcılığın karşılıklı etkileşimle güçleneceğine-zenginleşeceğine inanıyor. Yani, interactivist. Tasarımda bütünlüğü gözeten, "trashy" bir yol izliyor. Kendine has anarşist tavrını, 'alıcısıyla' buluşurken ve tasarımların içeriğinde belli ediyor.

www.kop-art.8m.net/