eBenzin: Güncel sanattan alternatif medyaya, foto röportajdan günlük izlenimlere kadar geniş bir alanı kapsayan, peryodik olarak yayımlanan e-zine.
Teknik not: Şu anda eBenzin'in "çıplak" versiyonunu görüyorsunuz. Kullandığınız tarayıcı, Cascading Style Sheets (CSS) teknolojisini desteklemiyor ya da bu özellik iptal edilmiştir. Merak ediyorsanız, tavsiye ettiğimiz tarayıcı, tabii ki Mozilla Firexof'tur.

eBenzin.com, Sayı:2, 2006

Sergi: Le mouvement des images

5 Nisan 2006 - 29 Ocak 2007
Centre Pompidou - Paris
Fotoğraflar: Christiane ChaponniereBu sayfadaki içeriği görüntülemek için Adobe Flash Player
yazılımının güncel versiyonu gereklidir.

Ücretsiz olarak yükleyin.

Eğer bilgisayarınızda Flash Player'ın kurulu olduğunu düşünüyorsanız,
sayfayı tekrar görüntülemek için tıklayın.

Paris'teki Pompidou Müzesi, daimi koleksiyonunu tematik sergilerle tanıtmaya devam ediyor. "Le Mouvement des Images" (Görüntülerin Hareketi) sergisi, sanat ve sinema arasındaki bağlantıları gözler önüne seriyor ve 20. yüzyılın sanatını tekrar okumamızı sağlıyor.

Sergideki ana bölümler, sinemanın temel yapım öğelerinden; film makarası, projeksiyon, söylem ve montajdan yola çıkılarak oluşturulmuş. Avant-garde ve deneysel filmler, video art ve enstalasyonlar, 200'den fazla "statik" eser -resim, heykel, fotoğraf, tasarım ve mimari proje- sinemanın, sinema dili ve tekniğinin modern sanatın gelişiminde oynadığı role ışık tutuyor. Picasso, Henri Matisse, Bruce Nauman, Barnett Newman, Man Ray, Frank Stella, Jeff Wall, Andy Warhol gibi sanatçıların eserlerine yer veriliyor.